پرشین گرند l عکس بازیگران l دانلود فیلم جدید l دانلود اهنگ جدید

لغو تحریم نفت توسط ایران

407759_717.jpg

لغو تحریم نفت توسط ایران

 سید مهدی حسینی با بیان اینکه پتانسیل معرفی بیش از ۵۰ پروژه جذاب سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز وجود دارد، گفت: مهمترین اولویت‌های سرمایه گذاری صنعت نفت ایران در دوران لغو تحریم‌ها طرح توسعه میادین مشترک نفتی و پروژه‌های اکتشافی است.

رئیس کارگروه اصلاح قراردادهای وزارت نفت با اعلام اینکه پروژه های نفت و گازی زود بازده، با ریسک سرمایه گذاری پایین و سود آوری بالا مهمترین اولویت‌های معرفی فرصت‌های جدید سرمایه گذاری ایران در دوران پساتحریم است، اظهار داشت: براساس این محورها طرح‌های نفتی برای معرفی به سرمایه گذاران خارجی اولویت بندی و معرفی خواهند شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه معرفی فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز به نوعی لابی مقابله با تحریم‌های خارجی است، بیان کرد: حدود دو دهه قبل یک سمینار نفتی برگزار شد که در این گردهمایی نفتی ایران شرکت‌های بزرگ نفت و گاز جهان مشارکت کردند.

وی با تاکید بر اینکه در آن دوران بیش از ۱۰۰ قرارداد جدید نفتی با شرکت‌های اروپایی به ویژه شرکت‌هایی از فرانسه، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، انگلیس و اتریش امضا شد، افزود: این قراردادهای در حالی امضا شد که آمریکا به تازگی تحریم‌های داماتو را برای فشار به صنعت نفت ایران راه انداخته بود.

حسینی با بیان اینکه با امضای قراردادهای نفتی به نوعی لابی گسترده‌ای برای مقابله تحریم های آمریکا ایجاد خواهد شد، تاکید کرد:  شرکت‌های بزرگ نفتی جهان به منظور حضور در کنفرانس معرفی فرصت های جدید سرمایه گذاری نفتی ایران در دوران پساتحریم اعلام آمادگی کرده اند.

رئیس کارگروه اصلاح قراردادهای وزارت نفت در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با برگزاری کنفرانس نفتی تهران در ماه آینده، قراردادهای جدیدی با شرکت‌های بزرگ نفت و گاز جهان امضا شود.

سیدمهدی حسینی پیشتر با اشاره به سیاست پایین نگه داشتن قیمت نفت توسط عربستان، گفته بود: به دلیل پایین بودن هزینه تولید نفت، اکثر شرکت‌های نفتی جهان آماده سرمایه‌گذاری در صنعت نفت ایران شده‌اند.

هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته خود به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور، شرایط عمومی و ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز را تصویب کرده است

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود


کد وبگذار